Cestujte a poznávejte, jak jen to jde!

Cestování přináší samá pozitiva – poznáte nová místa, lidi, zvyklosti, kultury, naučíte se být samostatní, budete mít nové rozhledy a názory, dozrajete. Dnešní doba cestovatelům opravdu přeje. Cenově bezkonkurenční low-costové letenky do celého světa, nové mezinárodní vlakové spoje s příznivými zaváděcími cenami, autobusové jízdenky s neuvěřitelnými slevami při last minute nákupu, je jen na Vás, jaké země se rozhodnete navštívit.
foťák a pas na mapě.jpg

Zajímavé, ale vzdálenější destinace, jako Indonésie, Asie, USA, Austrálie, Nový Zéland vyžadují několikatýdenní časový fond. V případě, že jste již pracující, obětujete tak celoroční dovolenou, která ale bude stát za to! Pokud ovšem chcete během roku poznat co nejvíce míst, nejlepší volbou pro Vás budou tzv. eurovíkendy. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že prodloužený víkend od čtvrtka do neděle Vám na poznání jakékoliv evropské metropole bude stačit.
dívka na letišti.jpg

Nyní pár tipů, jak za čtyři dny zažít co nejvíce a dokonce ušetřit:

· sledujte letenkové portály a výhodné letenky kupte klidně i několik měsíců předem (u bližších destinací někdy vyjde levněji cesta vlakem/autobusem)

· jelikož budete celý den poznávat město a v ubytování budete jen přespávat, vystačíte si s pronájmem jednoho pokoje přes airbnb, je zbytečné platit za hotelový pokoj nebo pronájem celého bytu

· naplánujte si přesně itinerář míst, která chcete navštívit a je-li to možné rezervujte si vstupenky na památky předem a online (často bývají přes internet v cenově zajímavé kombinaci)
dívka u globusu.jpg

· pořiďte si „městskou kartu“ – většina metropolí nabízí ke koupi knížečku, díky které získáte slevy na vstupné na většinu památek a kulturních akcí, do muzeí, galerií, restaurací a hlavně s ní získáte zdarma jízdné veškerou hromadnou dopravou daného města na celou dobu pobytu

Samozřejmě byste mohli ušetřit i za jídlo, nakupovat v obchodě a uvařit si na ubytování, ale tím byste se ochudili o poznání nových a zajímavých chutí daného místa. Navíc budete-li se řídit výše uvedenými tipy, určitě Vám zbyde dost peněz i na pravé gastronomické zážitky.

Post Author: sslazio.cz