Malý, ale účinný sprej pro vaši bezpečnost

Víte, co by především ženám nemělo chybět v kabelce? Pepřový sprej. Doba je jaká je a nikdy nevíte, kdy se vám může hodit. Buďte připravena se bránit, kdykoli a kdekoli.
Pepřové spreje mají několikaletou historii, není to tedy žádná novinka. Jejich úkolem je zbavit se útočníka rychle, ale nezpůsobit mu vážné zranění. Účinnou látkou je výtažek z čili papriček, kapsaicin, který způsobuje silné pálení v oblasti, kam je nastříkán.

ochrany

Vejde se do každé kabelky

Pepřový sprej není velký, lze ho dát do každé kabelky, i té nejmenší. Pokud se ocitnete v nebezpečí, máte ho hned po ruce a stačí rychle vytáhnout a použít. Ve chvilce útočník ochromíte, ale nezpůsobíte mu zranění, a máte šanci utéct do bezpečí. Nemusíte se bát, že někomu způsobíte následky, použití pepřového spreje je rychlé a celkem bezpečné.

Málokdo to ví, ale existuje několik typů pepřových sprejů:
· Stream – vyznačuje se úzkým proudem a velkým dosahem
· Mist – vytváří mlžný opar, je tak možné zasáhnout větší plochu, není nutné mířit přesně
· Fog – rovněž vytváří mlžný opar, ale o ještě větší ploše

rozprašovač

Před použitím je nutné znát všechny informace

Nádobka s pepřovým sprejem vydří cca 60 výstřiků, záleží na velikosti. Jsou vybaveny bezpečnostní pojistkou, takže se nemusíte bát, že se v kabelce omylem uvede do provozu. Přesto s ním však zacházejte dle pokynů a držte ho určitě z dosahu dětí. Některé pepřové spreje se vyrábí v nádobkách různé podoby, například rtěnky, tak, aby nikdo nepoznal, že pepřový sprej máte k dispozici.
Přečtěte si o pepřovém spreji vše, co ještě nevíte . Pokud ho chcete používat, určitě je dobré znát jeho účinky i pravidla bezpečného zacházení. Dále je pak dobré vědět, co dělat, když je někdo pepřovým sprejem zasažen. Jen pokud víte vše, můžete pepřový sprej s jistotou použít pro svoji obranu.

Post Author: sslazio.cz